ZOBU ŠĶILŠANĀS SECĪBA UN KALENDĀRS

Ir bērni, kuriem  zobiņu šķilšanās norisinās mierīgi, nesāpīgi, bet citiem – pilnīgi otrādi – zobu šķilšanās ir ilgs, mokošs un sāpīgs process. Kādā vecumā sāk šķilties pirmie zobiņi? Kuri ir tie zobiņi, kurus var gaidīt kā pirmos izšķiļamies?

6 – 16 mēneši
centrālie priekšzobi (incisīvi) apakšējam žoklim, tad tāpat augšžoklim. Pēc tam laterālie (blakus) sākumā augšžoklim, tad apakšā.

23 – 33 mēneši
4 otrie dzerokļi (molāri)

zobi

13 – 24 mēneši
4 pirmie dzerokļi (molāri) vispirms augšējā zobu rindā, tad apakšējā

16 – 23 mēneši
4 acu zobi (kanīni). Šie ir garākie; ļoti spēcīgi.

Pirmie divi zobiņi jāgaida mutes apakšdaļā pa vidu. Tad nāk divi vidējie augšējie zobi, kam drīz augšžoklī pievienojas vēl divi gar malām. Tieši tāpat vēl divi pievienojas apakšējiem zobiem.
Savukārt nākamo pāri gaidiet parādāmies augšējā zobu rindā, bet šoreiz vienu vietu katrā pusē izlaižot. Un atkal, simetriski jāparādās arī apakšžoklī pretējiem zobiem.
Tad jāsagaida, kad piepildās tukšās vietas, un visbeidzot, parasti gluži nemanāmi, izšķiļas paši pēdējie zobi.

Viena zobiņa izšķilšanās vidējais ilgums

Parasti zoba iznākšanai ir nepieciešamas astoņas dienas – apmēram 4-5 dienas vajag, lai zobiņš izsprauktos cauri kaulam un smaganām, bet pēc tam vēl trīs dienas, lai smaganas nomierinātos.

zoba šķilšanās

Ja Tavam mazulim pirmais zobiņš izšķiļas ātrāk vai centrālais priekšzobs tomēr nav pirmais, kurš izspraucas, vai šķilšanās process norit raitāk kā 8 dienas – nesatraucies! Šai abām shēmām ir indikatīva nozīme, jo atceries – neeksistē viena pareiza, konkrēta shēma, pēc kuras jaunās māmiņas varētu vadīties. Katrs bērniņš aug un attīstās atšķirīgi! Bet, ja satraukums nepamet, pakonsultējies ar ārstu.

Homeopātiskas zāles, ko lieto zīdaiņiem ar zobu šķilšanos saistītu traucējumu gadījumā
(sāpīgas smaganas, uzbudinātība, apsārtuši vaigi, šķidrāka vēdera izeja).

Lietošana: pa 3 līdz 6 devām diennaktī lietot 3 līdz 8 dienas.
Reklāmas devējs: SIA “G. Miežis Ārsts”
Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet
lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma! ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.